گروه مپنا رتبه نخست طرح­هاي توسعه­اي جشنواره بین‌المللی خوارزمی را کسب کرد

گروه مپنا جایزه رتبه نخست طرح­هاي توسعه­اي جشنواره بین‌المللی خوارزمی را کسب کرد. 
گروه مپنا، براي دومين سال پياپي و به عنوان بخشي از نتايج نمادين تلاش‌های طولاني‌مدت خود در تحقيق و توسعه، موفق شد با طرح MAP2B، جايزه رتبه نخست طرح­هاي توسعه­اي جشنواره خوارزمی را به خود اختصاص دهد. دکتر "حسن روحانی" رئیس‌جمهور، لوح تقدیر و تندیس را به "مرتضی نظام‌آبادی" به عنوان نماینده شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا اهداء کرد.
مراسم پاياني سي و يكمين جشنواره بين­المللي خوارزمي، شنبه 5  اسفند همزمان با روز مهندسي، با حضور ريیس‌جمهور برگزار شد.  
در اين دوره،  ۱۳۳ طرح از محققان ۴۹ کشور جهان و ۳۷۷ طرح از مهندسان و پژوهشگران داخلي توسط دبیرخانه جشنواره دريافت شده بود که در 18 گروه تخصصی بررسی و در نهایت ۱۰ طرح داخلی و ۵ طرح خارجی به عنوان برگزیده معرفی شدند. پنج طرح برگزیده خارجی از کشور‌های استرالیا، چین، آلمان، فرانسه و سوئیس بود. 
توربین گازی MGT-70 (نسخه 3)، جدیدترین محصول گروه مپنا در صنعت نیروگاهی است که از مسیر اجرای یکی از بزرگترین پروژه‌های تحقیق و توسعه‌ای کشور تحت عنوان پروژه MAP2B به بازار عرضه می‌شود. ظرفیت توربین جديد در شرایط استاندارد ایزو  185 مگاوات است که نسبت به ظرفیت 157 مگاواتی نسخه اولیه اين خانواده توربین  كلاس E، 28 مگاوات افزایش یافته است. همچنین در نتیجه طراحی جدید، راندمان این ماشین در سيكل ساده با افزایش  2 درصدی، به  36.4 درصد افزایش یافته است.